Jak wyżywić 4-osobową rodzinę za 1000 zł miesięcznie?

Jak wyżywić rodzinę zamawiając cateringW Polsce jest wiele rodzin, które muszą utrzymywać się mając do dyspozycji skromne środki pieniężne, nie stać ich na żaden catering. W rodzinach w których są dzieci to właśnie żywność jest kategorią, która zajmuje dużą część domowego budżetu. Co więc robić aby móc ograniczyć wydatki żywnościowe i jednocześnie jeść smacznie i w miarę zdrowo?

Przede wszystkim trzeba zrezygnować z jedzenia na mieście, kupowania niezdrowej żywności typu chipsy i napoje gazowane oraz jak najwięcej potraw samodzielnie przygotowywać w domu. Ważne jest także to gdzie i kiedy robimy zakupy. Raz czy dwa miesiącu warto zrobić duże zakupy w hipermarkecie. Takie zakupy robimy koniecznie z listą i kupujemy przede wszystkim produkty o długim okresie przydatności do spożycia a więc: makarony, kasze, cukier, mąkę, olej. Na co dzień zakupy najlepiej robić blisko domu na przykład w sklepie firmowym lokalnej piekarni czy masarni. Warzywa i owoce kupujemy zawsze na targu, będą zdrowe i świeże, na pewno nic nie będziemy musieli wyrzucać jak to bywa po zakupach marketowych.

Poza tym staramy się gotować tanio. Na obiady serwujemy samodzielnie robione krokiety, pierogi, gołąbki, makarony z sosami. Dobrze sprawdzą się także tradycyjne polskie zestawy na drugie danie typu: ziemniaki, jajko sadzone i buraczki zamiast cateringu. Zamiast słodyczy pieczemy ciasta i ciasteczka, do picia podajemy kompoty.

Related posts:

X

Pin It on Pinterest

X
Share This